Rockowe lalki dla Elizy!

image_pdfimage_print

O tym jak można działać razem i jak muzyka pomaga w ratowaniu życia

Zastanawialiście się kiedyś co jest siłą napędową naszej akcji? Jak to się dzieje, że wciąż pojawiają się nowe osoby, które chcą pomóc Elizie, że coraz więcej osób wie o jej trudnej sytuacji? Odpowiedź jest bardzo prosta: metoda „podaj dalej”.

Każdy zna kogoś, komu może opowiedzieć o Elizie i o pomaganiu. Ewa opowiedziała o Elizie Kasi, Kasia – Joasi. Potem Jacek zobaczył w telewizji Kasię, która mówiła o akcji charytatywnej dla Elizy. Wtedy Jackowi przyszedł do głowy pomysł na to, jak firma, w której pracuje może włączyć się do tej akcji. Następnego dnia w sprawę zaangażował się Tomek, właściciel firmy i cała załoga.

Rockowe lalki

Firma Carton Merchandising, w której pracuje Jacek produkuje między innymi T-shirty zespołów muzycznych. W przygotowanie dwudziestu pięciu lalek włączyła się cała załoga, która z entuzjazmem szyła lalki i fragmenty strojów. Każda lalka została ubrana w miniaturową koszulkę z logo jednego z zespołów – m.in Bednarek, Myslovitz, Strachy Na Lachy i Happysad. Z tyłu każdej koszulki znajduje się napis „dla Elizy” i „koszulki na pomoc”. W najbliższych dniach lalki ruszą w podróż i trafią do zespołów by wrócić do Poznania z autografami na koszulkach. Może uda się Wam je wyśledzić na koncertach?

Rockowe lalki

„Współpracujemy obecnie z około 100 zespołami i liczymy, że jeśli będziemy powtarzać akcję, chętnie włączą się kolejni artyści. Muzykom bardzo podobał się pomysł i nie było przypadku, żeby ktoś odmówił pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu artystów uda się dotrzeć do setek tysięcy fanów. Będziemy się cieszyć z każdych 10 złotych, jakie uda się uzyskać na aukcjach, ale jeszcze bardziej ucieszyłbym się, gdyby udało się rozwiązać problem refundowania leczenia takich dzieci jak Eliza.” – powiedział nam Tomasz Kowalski, właściciel firmy Carton.

Rockowe lalki


Rockowe lalki

Bo jest tak, że Kasia zna Jacka, Jacek zna Tomka, a oboje znają mnóstwo muzyków i zespołów muzycznych. Natomiast członkowie zespołów Kamila Bednarka, Myslovitz i pozostałych znają kolejne osoby, które dzięki nim dowiedzą się o Elizie i o tym, że dzięki całej masie drobnych gestów można jej pomóc.

Rockowe lalki

Dzisiaj, 1 czerwca, na naszych aukcjach pojawiło się pierwsze siedem lalek, ubranych w koszulki poszczególnych zespołów muzycznych. W kolejności alfabetycznej są to: Bednarek, Happy Pills, Happysad, Muchy, Myslovitz, Paula i Karol, Strachy Na Lachy. Zapraszamy do licytacji!

  • Reklama