Czas wrócić do szkoły…

image_pdfimage_print

Tak, tak wiemy. Długo się nie odzywaliśmy. Wakacje, któż by nie chciał, aby trwały przez cały rok. Niestety, było miło, ale się skończyło (obszerną relację z naszych wojaży znajdziecie klikając tutaj).

Teraz przyszedł czas na powrót do szkoły. Dla Elizy to już druga klasa gimnazjum. Zajęcia każdego dnia, przed południem, poprzedzone porannym spotkaniem z rehabilitantem. Elizka nie ukrywa, że rehabilitacji nie lubi, a najszczęśliwsza jest, gdy rehabilitant mówi: “Do widzenia!”. Na szczęście codzienne poświęcenie przynosi zauważalne efekty.

Efekty rehabilitacji

Przed rozpoczęciem roku szkolnego „zaliczyliśmy” jeszcze tygodniowy pobyt w szpitalu. Nie, nic strasznego się nie wydarzyło, po prostu troskliwi lekarze (naprawdę są jeszcze tacy) monitorują stan zdrowia Elizki i działanie Zavesci. Na wyniki badań, jak zwykle czekaliśmy z niepokojem. Jak się okazało niepotrzebnie. W stosunku do poprzednich testów, które były w październiku ubiegłego roku, nastąpiła zauważalna poprawa w niektórych aspektach. Poniżej kilka zapisów wyników badań z października 2013, kwietnia 2014 i sierpnia 2014:

 

październik 2013 i kwiecień 2014

sierpień 2014

wątroba

O nieco obniżonej echogeniczności, wymiar 130 mm

Niepowiększona o prawidłowej echogeniczności, wymiar 115 mm

nerki

 110 mm i 107 mm

100 mm i 106 mm

śledziona

powiększona

niepowiększona

serce

Kurczliwość osłabiona całościowo (EF-50%)

Poprawa kurczliwości (EF-60%)

 

W rozwoju intelektualnym też mamy poprawę: znacząco lepszy kontakt werbalny i pozawerbalny. Jedyny aspekt, w którym pojawił się regres, to chodzenie. Zapewne dlatego, że Eliza szybko rośnie i poruszanie wiąże się z coraz większym wysiłkiem.

W takich, pozytywnych nastrojach rozpoczynamy nowy rok szkolny mając nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

PS. Po wakacyjnej przerwie, ponownie na naszych akcjach znajdziecie mnóstwo pięknych lalek (link tutaj).

  • Reklama