1

Akcja “1 zł za 1 udostępnienie”

W tym roku już po raz czwarty (na Facebooku i nie tylko) organizujemy Dzień Rudych Warkoczy – dzień solidarności z chorymi na zespół Niemanna-Picka typu C. Bardzo nam zależało, aby o akcji dowiedziało się więcej osób niż w poprzednich latach. Chodziło nam przede wszystkim o zwrócenie uwagi na problem dzieci cierpiących na tę chorobę oraz o pozyskanie środków na kontynuację terapii Elizy i Filipa.
Mało kto wie, że taka choroba w ogóle istnieje. Mało kto wie, że można ją skutecznie powstrzymać. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że takie leczenie nie jest refundowane przez NFZ tylko ze względu na jego wysoki koszt…

Tylko jak przebić się z tymi informacjami do ludzi?

1zl_1ud

W gronie osób zaangażowanych w pomoc dzieciakom pojawił się pomysł, aby wykorzystać siłę mediów społecznościowych. Znalazł się również sponsor (osoba prywatna pragnąca zachować anonimowość), który zgodził się wesprzeć akcję i zaoferował 1000 zł na finansowanie leczenia. Tak właśnie narodził się pomysł akcji „1 zł za 1 udostępnienie” – w ciągu tygodnia mieliśmy dotrzeć z informacją o sytuacji Elizy i Filipa do minimum 1000 osób. Przygotowaliśmy grafikę i opublikowaliśmy 5 dni temu. Ci, którzy znają naszego sponsora osobiście, wiedzą, że nawet gdybyśmy nie sprostali wyzwaniu 1000. udostępnień, przelewy i tak zostałyby zrobione.

To, co wydarzyło się później, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Cel akcji został osiągnięty w ciągu kilku godzin. Do dziś grafika została udostępniona już prawie 24 000 razy i wyświetlona 2,5 milionom użytkowników! Dla porównania: gdyby chcieć podobny cel uzyskać z wykorzystaniem płatnej reklamy na FB, koszt kampanii przekroczyłby 10 tys. zł, a efekt nie byłby gwarantowany!

potwierdzenie_Eliza

potwierdzenie_Filip

Czy ktoś stracił na naszej akcji? Nie! Za to wszyscy zyskaliśmy! Oprócz ewidentnej pomocy finansowej od sponsora, Eliza i Filip oraz ich rodziny dostały moralne wsparcie w walce z chorobą od przeszło 20 tysięcy osób, a my wszyscy poczuliśmy się lepiej mogąc coś dla nich zrobić – nawet tak niewielkiego, jak udostępnienie grafiki. Dzięki temu wiele osób dowiedziało się o tej chorobie i potrzebach cierpiących na nią dzieci. 
Mamy nadzieję, że podobnie jak po wcześniejszych akcjach w mediach, na konta fundacji Elizy i Filipa wpłyną środki zarówno od prywatnych osób, jak i firm. Dzięki takiemu nieustannemu finansowemu wsparciu ze strony wielu życzliwych osób możliwa jest kontynuacja leczenia.

Wszystkim Wam bardzo dziękujemy!

Przyjaciele Elizy i Filipa