Jak wystawić aukcję dla Elizy

image_pdfimage_print

Niedawno Allegro zmieniło zasady przeprowadzania aukcji charytatywnych. Wszystkie aukcje tego typu odbywają się na platformie charytatywni.allegro.pl, gdzie swoje konta mają poszczególne fundacje. Przedmioty na aukcje może wystawiać bezpośrednio fundacja, ale może to też zrobić każdy, kto chce podarować przedmiot na określony cel. Zatem teraz każdy, kto uszyje lalkę albo chce podarować inny przedmiot, może to zrobić sam na aukcji. Wystarczy posiadać aktywne konto na portalu allegro.pl.

Strona “O nas” Fundacji Bread of Life oraz Cele zbiórek

Poniżej znajdziecie dwie instrukcje video pokazujące dwa przykładowe sposoby na szybkie i bezproblemowe wystawienie aukcji.

Zachęcamy również do zapoznania się z instrukcją przygotowaną przez Allegro: Jak sprzedawać!

Jak wystawić aukcję dla Elizy – sposób pierwszy!

W tym przykładzie pokazujemy jak stworzyć aukcję korzystając edytora wizualnego allegro. Należy pamiętać, że aby wystawić przedmiot na licytację trzeba posiadać aktywne konto użytkownika na portalu allegro.pl.

Baner aukcji internetowych, do wklejenia w edytorze wizualnym allegro.

Baner allegro

Jak wystawić aukcję dla Elizy – sposób drugi!

W drugim przykładzie wykorzystamy zarówno edytor tekstowy, jak i wizualny. Skorzystamy również z szablonu, który przygotowaliśmy specjalnie na aukcje dla Elizy. Kod html szablonu znajdziecie u dołu strony.

Szablon aukcji internetowych, do wklejenia w edytorze tekstowym allegro.

  • czy dobrze zrozumiałam – pieniądze z aukcji za przedmiot automatycznie idą na konto fundacji – nie trzeba się rozliczać? A co z kosztami wysyłki? Czy one też idą na konto fundacji czy na moje? Do tej pory wysyłałam państwu maskotki/lalki ale teraz chciałabym je sama wystawić na Allegro 🙂

    • Admin

      Tak, tak to działa. Kwota za przedmiot trafia na konto Fundacji, a koszt przesyłki na rachunek bankowy przypisany do użytkownika allegro, który wystawił aukcję.

      • dziękuję 🙂 już wystawiłam maskotki 🙂

  • Reklama