Lalki dla Elizy

image_pdfimage_print

 

Znakiem rozpoznawczym aukcji charytatywnych na rzecz Elizy Banickiej są ręcznie szyte lalki-szmacianki (czasem są to misie, zające czy kotki – ale zawsze uszyte ręcznie). Lalki szyją dzieci i dorośli, panie i panowie, ci obyci z igłą i ci, którzy pierwszy raz biorą ją do ręki. Najważniejsze jest, że każda lalka uszyta jest z sercem i myślą o pomocy Elizie.

Joanna Krzyżanek – znana również jako Cecylka Knedelek i Joasia Naparstek, autorka książek dla dzieci – wpadła na pomysł grupowego szycia lalek. Takie akcje odbywały się w ubiegłych latach w wielu miastach, najczęściej z udziałem i wielką pomocą p. Joanny. Uszyte lalki trafiały potem na aukcje charytatywne na Allegro, a cała kwota ze sprzedaży zasilała konto Elizy.

Obecnie Allegro zmieniło zasady przeprowadzania aukcji charytatywnych. Wszystkie aukcje tego typu odbywają się na platformie charytatywni.allegro.pl, gdzie swoje konta mają poszczególne fundacje. Przedmioty na aukcje może wystawiać bezpośrednio fundacja, ale może to też zrobić każdy, kto chce podarować przedmiot na określony cel. Zatem teraz każdy, kto uszyje lalkę, może wystawić ją jednocześnie sam na aukcji.

Przygotowaliśmy dla Was szczegółowe instrukcje wideo pokazujące dwa przykładowe sposoby wystawiania przedmiotów na platformie charytatywni.allego.pl. Można je znaleźć na specjalnie utworzonej w tym celu stronie:

Jak wystawić aukcję dla Elizy.

Chcesz pomóc Elizie szyjąc dla niej lalkę? Możesz szyć w domu, albo z przyjaciółmi, według własnego pomysłu lub pomysłu Joasi Naparstek (p. Joanny Krzyżanek).

Instrukcja szycia lalki.
Szablon lalki w formacie pdf.

O akcji szycia lalek piszemy na bieżąco na Facebooku: www.facebook.com/LalkiDlaElizy

Adres e-mail, pod który można pisać w sprawie szycia lalek to: lalki.dla.elizy@gmail.com

Zapraszamy do zapoznania się z opisem na stronie “o nas”.

Wszystkie aukcje dla Elizy można śledzić klikając tutaj.

Jeśli chcesz pomóc, ale nie potrzebujesz lalki, wciąż możesz licytować. Przekażemy wygraną przez Ciebie laleczkę do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci lub na inny wskazany, szlachetny cel. W ten sposób lalka pomoże nie tylko Elizie, ale i innemu choremu dziecku.


  • Reklama